O NAS

Page

Firma zarejestrowana w KRS od 2009-02-18.

KRS 0000322652

NIP 969-156-25-37

REGON 241430739

Nr konta : 65105012851000009069102268

 

Jako stowarzyszenie funkcjonujemy od 2009 roku, ale historia naszej działalności charytatywnej jest trochę dłuższa.

Wszystko zaczęło się właściwie w 2003 roku.To wtedy dowiedziałyśmy się o ciężkiej chorobie jednego z naszych uczniów, którego rodzina była w trudnej sytuacji materialnej. Starałyśmy się jako grono pedagogiczne jakoś pomóc. Początkowo były to doraźne zbiórki pieniędzy wśród nauczycieli i uczniów, ale kwoty jakie udawało się zebrać, były niewielkie. Tymczasem okazało się, że w naszej szkole jest więcej dzieci cierpiących na poważne schorzenia, a co za tym idzie wymagających kosztownego leczenia. Postanowiłyśmy poszukać jakiegoś sposobu na zdobycie pieniędzy dla tych rodzin. „Może zaczniemy śpiewać” takie słowa padły podczas kolejnych rozmów w pokoju nauczycielskim i oczywiście wywołały w nas śmiech, że niby gdzie i po co, a potem burzliwą dyskusję i zaczęło się

Był listopad, więc od razu postanowiłyśmy, że będziemy śpiewać kolędy i pastorałki. Poszukiwanie właściwych tekstów, muzyki, wybór repertuaru, a potem długie próby to wszystko nie było łatwe, a na dodatek ciągłe wątpliwości czy to się uda. Zaczęłyśmy śpiewać w kościołach, tam gdzie zechciano nas przyjąć i tak zaczęła się nasza działalność. Ogromna życzliwość i hojność ludzi utwierdziła nas w przekonaniu, że było warto. Podbudowane pierwszym sukcesem na wiosnę 2004 przygotowałyśmy koncert piosenek śląskich z którym wystąpiłyśmy w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie oraz na corocznym Festynie Osiedlowym.

Nasze koncerty są rodzajem akcji charytatywnej, ale nie tylko. Wspomniane już wizyty w Centrum Zdrowia Dziecka, czy w zakładzie opiekuńczo-leczniczym miały na celu wniesienie odrobiny radości i nadziei tam, gdzie na co dzień króluje ból i cierpienie związane z chorobami. Były to chwile ogromnych wzruszeń zarówno dla nas jak i naszych wdzięcznych słuchaczy.
Staramy się w miarę możliwości poszerzać naszą działalność stąd też pomysł na założenie Stowarzyszenia „Wszystko dla dzieci”. Mamy nadzieję, że dzięki temu będziemy pozyskiwać choćby drobne środki finansowe, ale przez cały rok, a nie tylko w okresie świątecznym. Dzięki założeniu stowarzyszenia zostało uruchomione specjalne konto, na które można przekazać w miarę chęci i możliwości dowolną kwotę pieniędzy.

Za sprawą życzliwych nam ludzi, którzy widzą pozytywne strony naszego działania miałyśmy możliwość nagrania płyty z wybranymi utworami, którą można było nabyć w naszej szkole podczas MIKOŁAJEK w dniu 12 grudnia 2009. Zgodnie z założeniami naszego stowarzyszenia dochód ze sprzedanych płyt zostanie przekazany na pomoc dzieciom przewlekle chorym.

2 czerwca 2012 roku nasze stowarzyszenie zorganizowało III Gliwickie Pokazy Mody. W ramach całorocznych przygotowań do pokazu mody odbywały się sesje fotograficzne w takich miejscach jak Stadion Miejski w Gliwicach , Ruiny Teatru Victoria, czy w Palmiarni. W ramach reklamowania III Gliwickich Pokazów Mody przygotowaliśmy happening w parku Chopina dla Gliwiczan. Mogli Oni tam projektować własne ubrania , doradzić się co do ubioru czy nawet nauczyć się poprawnie chodzić na szpilkach. Cały dochód z imprezy został przeznaczony dla naszego stowarzyszenia.