budowa robota na zajęciach z robotyki dla dzieci

Zabawki idealne dla dziesięciolatka

Dziesięciolatki to prawie nastolatki, ale nie do końca. Nie są jednak również dziećmi, które zadowoli byle jaki prezent. Dlatego dość trudno dobrać zabawkę dla dzieci właśnie w tym wieku. Dobrym pomysłem mogą być zestawy do robienia różnorodnych eksperymentów. W sklepach są te do fizyki czy chemii, a nawet biologii, w których trzeba wyhodować w specjalnym labiryncie rośliny, by otrzymać nagrodę.

To też czas na zabawy związane z robotyką. Będzie ona coraz popularniejsze, a i teraz wiele dzieci czuje zapał, gdy ma składać robota. Można kupić proste lub droższe zestawy, lub zapisać dziecko najpierw na zajęcia z robotyki by sprawdzić, czy je to interesuje. Zdaniem ekspertów zabawa z robotami może ułatwić później poruszanie się w świecie cybernetyki.

Dziewczynki lubią otrzymywać zestawy do robótek ręcznych: makramy czy nawlekania koralików. W ten sposób można stworzyć wyjątkową biżuterię i rozwinąć zdolności manualne. Dziesięciolatek ucieszy się też na pewno z dobrej książki przygodowej, takiej jak seria o Harrym Potterze czy Opowieści z Narnii.