zabawki drewniane w stylu retro

Zabawki w stylu retro

Zabawa z kijkiem i kółkiem odeszła do lamusa. Powracają jednak inne pomysły na zabawę, które znają nasze babcie. Istnieje obecnie kilka polskich firm, które wskrzeszają modele z przeszłości. Zdaniem twórców plastik nie zastąpi naturalnego i przyjaznego dziecku drewna, a jaskrawe kolory i zabawki, które piszczą i wyją, nie służą psychice.

Dlatego powstaje coraz więcej tradycyjnych zabawek. Głównie drewnianych i w mniej krzykliwych kolorach. Popularne są klocki, które rozwijają wyobraźnię, bo trzeba samemu wymyślić, jak mają być składane i jaki będzie efekt. Wracają też konie na biegunach i koniki na patyku. To uniwersalna zabawka i piękny prezent do pokoju dziecka. Modne są też samochodziki z drewna i kaczuszki, które można za sobą ciągnąć na sznurku.

Można też kupić rowerek lub wózek dla lalek z drewna. Do środka warto włożyć szmacianą lalkę lub ręcznie robionego misia, by dopełnić uroku zabawy w stylu retro. Samo szycie ubranek dla takich przytulanek może być świetną zabawą – rozwija zdolności manualne.